Športnik leta

LETO 2018

Tekmovanje za laskavi naslov športnika občine bo potekalo od 1 decembra 2017 do 1. decembra 2018!

Konec novembra vas bomo s pozivom vabili, da podate svoje predloge za športnika leta 2018. Vsekakor so pa predlogi zaželjeni že med letom kar po e mailu ; info@jzr.si   (hvala)

Tokratna prireditev bomo praznovali 21 letnico te prireditve. Potekala bo 12. decembra 2018 v Športni dvorani Železniki.  (mala dvorana)

 

 

 

NOV PRAVILNIK O PRIZNANJIH NA PODROČJU ŠPORTA V ŽELEZNIKIH  

Podeljujejo se naslednja priznanja:
1. športniku / športnici
- zlata plaketa za športnika in / ali športnico (največ ena plaketa za športnika in/ali ena plaketa za športnico)
- srebrna plaketa (največ tri plakete)
- bronasta plaketa (največ tri plakete)
2. športnim delavcem
- zlata plaketa

3. športnim društvom oz. klubom
- zlata plaketa

4. Športnik in športnica Osnovne šole Železniki
- Priznanje za športnika in športnico Osnovne šole Železniki

5. Perspektivnim mladim športnikom / športnicam
- Priznanje za Perspektivnega mladega športnika / športnico (največ eno priznanje za športnika in eno za športnico)

6. Priznanja za posebne dosežke na področju rekreacije
- Posebno priznanje športniku ali športnici za posebne dosežke na rekreativnem področju

 

Vabljeni! 

 

 

 

ARHIV 

 

LETO 2018 (foto: Stane Gortnar)

 

Domen Prevc - zlata plaketa (športnik - smučarski skoki)

Jože Reya - zlata plaketa (športni delavec)

Nogometni klub Železniki - zlata plaketa (športno društvo/klub)

Klemen Šturm - srebrna plaketa (športnik - nogomet)

Anja Prezelj - bronasta plaketa (športnica - strelstvo)

Tajda Marenk - bronasta plaketa (športnik - western jahanje)

Nina Drobnič - priznanje za perspektivno mlado športnico (smučanje)

Brane Tavčar - priznanje posebni dosežki (gorski tek)

 

LETO 2017 (foto: Andrej Tarfila)


Domen Prevc - zlata plaketa (športnik - smučarski skoki)

Iztok Gartner - zlata plaketa (športni delavec)

Plavalni klub Ratitovec Železniki (PKRŽ) - zlata plaketa (športno društvo/klub)

Peter Prevc - srebrna plaketa (športnik - smučarski skoki)

Anja Prezelj - bronasta plaketa (športnica - strelstvo)

Tine Habjan - bronasta plaketa (športnik - gorski tek)

Rudi Pintar - bronasta plaketa (športnik - downhill kolesarstvo) 

Anže Gartner - priznanje za perspektivnega mladega športnika (smučanje)

Nina Drobnič - priznanje za perspektivno mlado športnico (smučanje)

Lovro Vrhunc - zlato priznanje (športnik OŠ Železniki)

Erin Rant - zlato priznanje (športnica OŠ Železniki)

 

 

LETO 2016 (foto: Janez Tolar)


Peter Prevc - zlata plaketa (športnik - smučarski skoki)

Jure Megušar - zlata plaketa (športni delavec)

Domen Prevc - srebrna plaketa (športnik - smučarski skoki)

Anja Prezelj - bronasta plaketa (športnica - strelstvo)

Tine Habjan - bronasta plaketa (športnik - gorski tek)

Janez Kavčič - Priznanje za posebne dosežke na področju rekreacije (atletika)

Matjaž Krek Bašelj - priznanje za perspektivnega mladega športnika (plavanje)

Maja Lotrič - priznanje za perspektivno mlado športnico (plavanje)

Gašper Kemperle - zlato priznanje (športnik OŠ Železniki)

Nina Šmid - zlato priznanje (športnica OŠ Železniki)

 

LETO 2015 (foto Igor Mohorič Bonča)

Peter Prevc - zlata plaketa (športnik - smučarski skoki)

Ante Pratljačić - zlata plaketa (športni delavec)

ŠD Dražgoše - zlata plaketa (športno društvo/klub)

Domen Prevc - srebrna plaketa (športnik - smučarski skoki)

Anja Prezelj - bronasta plaketa (športnica - strelstvo)

Jošt Rakovec - bronasta plaketa (športnik - rokomet)

Članska ekipa RD Alples - bronasta plaketa (športnik - rokomet)

Andreja Kenda - Priznanje za posebne dosežke na področju rekreacije (atletika) 

Nik Gladek - priznanje za perspektivnega mladega športnika (plavanje)

Rebeka Kalan - priznanje za perspektivno mlado športnico (smučanje) 

Urban Bogataj - zlato priznanje (športnik OŠ Železniki)

Pija Pintar - zlato priznanje (športnica OŠ Železniki) 

 

LETO 2014  (foto Andrej Tarfila)

Peter Prevc - zlata plaketa (športnik - smučarski skoki)

Branko Košir - zlata plaketa (športni delavec)

SK Domel Železniki - zlata plaketa (športno društvo/klub)

Cene Prevc - srebrna plaketa (športnica - smučarski skoki)

Petra Dobravec - srebrna plaketa (športnica - strelstvo)

Domen Prevc - bronasta plaketa (športnik - smučarski skoki)

Lejla Habjan - bronasta plaketa (športnica - smučanje) 

Iris Jensterle - zlato priznanje (športnik OŠ Železniki)

Alenka Benedik - zlato priznanje (športnica OŠ Železniki)

 

LETO 2013  (foto Boštjan Gartnar)

Peter Prevc - zlata plaketa (športnik - smučarski skoki)

Janez Rakovec - zlata plaketa (športni delavec)

ŠD Kamikaze - zlata plaketa (športno društvo/klub)

AD Železniki -  zlata plaketa (športno društvo/klub)

Cene Prevc - srebrna plaketa (športnica - smučarski skoki)

Petra Dobravec - srebrna plaketa (športnica - strelstvo)

Klemen Šturm - bronasta plaketa (športnik - nogomet) 

Franc Benjamin Demšar - zlato priznanje (športnik OŠ Železniki)

Špela Bernard - zlato priznanje (športnica OŠ Železniki)

 

LETO 2012 (foto Boštjan Gartnar)

Peter Prevc - zlata plaketa (športnik - smučarski skoki)  

Niko Bertoncelj - zlata plaketa (športni delavec)  

ŠD Buldožerji - zlata plaketa (športno društvo/klub)  

Cene Prevc - srebrna plaketa (športnica - smučarski skoki)

 

Tilen Vrhunc - srebrna plaketa (športnik - atletika)  

Klara Livk - srebrna plaketa (športnica - smučanje) 

Marko Pintar - bronasta plaketa (športnik - atletika)

Maja Habjan - bronasta plaketa (športnica - konjeništvo)

Petra Dobravec - bronasta plaketa (športnica - strelstvo)

Aljoša Habjan - zlato priznanje (športnik OŠ Železniki)

Tina Pretnar - zlato priznanje (športnica OŠ Železniki)

 

LETO 2011 (foto Igor Mohorič Bonča) 

Peter Prevc - zlata plaketa (športnik - smučarski skoki)

Nadja Kaplja - bronasta plaketa (športnica - streljanje)

Aleš Bešter - bronasta plaketa (športnik - nogomet)

Jože Rakovec - zlata plaketa (športni delavec)

ŠD Pingvinček - zlata plaketa (društvo - plavanje)

Lucija Primožič - zlato priznanje (športnica OŠ Železniki)

Jan Bernik - zlato priznanje (športnik OŠ Železniki)
 

LETO 2010

Bernard Stjepanović (nogomet) – zlata plaketa (športnik)

Rok Potočnik (atletika) – zlata plaketa (športnik)

Andraž Blaznik (smučanje) – srebrna plaketa (športnik)

Anja Tomaševič (strelstvo) – srebrna plaketa (športnica)

Klara Livk (smučanje) – srebrna plaketa (športnica)

Teja Lotrič (smučanje) – srebrna plaketa (športnica)

Laura Rant (strelstvo) – bronasta plaketa (športnica)

Marko Lotrič – zlata plaketa (športni delavec)

Strelsko društvo Lotrič Železniki – zlata plaketa (društvo)
 

LETO 2009 (foto)

Roman Kejžar - zlata plaketa (športnik atlet)

Peter Prevc - zlata plaketa (športnik smučarski skoki)

Gregor Debeljak - srebrna plaketa (športnik kikboks)

Anže Rovtar - bronasta plaketa (športnik)

Leopold Nastran - zlata plaketa (športni delavec)

Filip Gartner - zlata plaketa (športni delavec)

Rokometno društvo Alples Železniki - zlata plaketa (društvo)

 

LETO 2008 (foto)

Peter Prevc - zlata plaketa (športnik - smučarski skoki)

Gregor Debeljak - srebrna plaketa (športnik - kikboks)

Gašper Prevc - srebrna plaketa (športnik - padalec)

Andraž Blaznik- bronasta plaketa (športnik - smučar)

Peter Fajfar - bronasta plaketa (športnik - rokometaš)

Klara Livk - bronasta plaketa (športnica - smučarka)

Teja Lotrič - bronasta plaketa (športnica -smučarka)

Rok Potočnik- bronasta plaketa (športnik - atlet)

Andraž Prelec - bronasta plaketa (športnik - nogomet)

Mitja Šolar - bronasta plaketa (športnik - smučar)

Branko Lavtar - zlata plaketa (športni delavec)

Brane Čenčič - zlata plaketa (športni delavec)

SK Domel Železniki - zlata plaketa (športno društvo/klub) 

Tomo Vrhunc - posebno priznanje za nesebično pomoč v nesreči 

 

LETO 2007

Gregor Debeljak – zlata plaketa (športnik -kik boks)

Klemen Tomaševič – srebrna plaketa (športnik- streljanje)

Marko Pintar – bronasta plaketa (športnik - atlet)

ŠD Dolenja vas – zlata plaketa (društvo)

Viko Drol – zlata plaketa (športni delavec) 

 

LETO 2006

Marjan ULBL – srebrna plaketa nogometaš

Klavdija GOLOB – srebrna plaketa atletinja

Borut LOTRIČ - bronasta plaketa smučar

Rene BENEDIČIČ - športni delavec

Športno društvo Senca
 

LETO 2005

Stanko Janžekovič (srebrna plaketa)

Grega Debeljak - kikboks (srebrna plaketa)

Luka Čufer (bronasta plaketa)

Vinko Bernik (zlata plaketa za športnega delavca)

Rokometno društvo Alples (zlata plaketa za športno organizacijo)

 

LETO 2004 

Roman Kejžar atlet (zlata plaketa)

Tadej Jensterle atlet (srebrna plaketa)

Klavdija Šolar smučarka (srebrna plaketa)

Gašper Prevc padalstvo (srebrna plaketa)

Andrej Frelih nogomet (bronasta plaketa)

Blaž Vidic rokomet (bronasta plaketa)

Rafko Kavčič (zlata plaketa za športnega delavca)

Sankaško društvo Domel (zlata plaketa za športno organizacijo) 

 

LETO 2003

Organizacijski komite Svetovnega prvenstva v sankanju 2003 (Sankaško društvo Domel)

Organizacijski komite Svetovnega prvenstva v sankanju 2003 (Športno društvo Selca)

Klavdija Šolar - športnica (Smučarski klub Domel)

Andrej Frelih - športnik (Nogometni klub Železniki) 

 

LETO 2002

Prireditve to leto ni bilo !

 

LETO 2001

Franc Megušar  (jadralni padalec)

Miha Thaler  (atlet)

Športno društvo Selca

Brane Bertoncelj (športni delavec)

 

LETO 2000 

Roman Kejžar (atlet)

Gašper Benedik (sankač)

Darko Benedičič (strelec)

Atletsko društvo Železniki

Vinko Nastran (športni delavec) 
 

LETO 1999

Borut Fejfar (sankač)

Franc Megušar (jadralni padalec)

Janja Čenčič (atletinja)

Nogometni klub Železniki

Filip Gartner (zaslužni športni delavec - priznanja še ni hotel sprejeti) 
 

LETO 1998

Brane Kavčič (nogomet)

Vili Rakovec (sankanje)

Franci Dolenec (rokomet)

Franc Megušar (jadralni padalec) 

Maja Mohorič (smučanje)

Roman Kejžar (atlet

Domel (prispevek k razvoju športa)

Alples (prispevek k razvoju športa) 

ISKALNIK PO VSEBINI

PROJEKTI
ANKETA
OGLAŠEVANJE